Proč temperovat (vyhřívat) podlahy?

Úvod Elektrické podlahové topení Temperování podlahProč temperovat (vyhřívat) podlahy?

Jestliže nemáte podlahové vytápění, určitě znáte nepříjemně chladnou podlahu, která Vás zastudí ihned, jakmile vystoupíte z vany nebo sprchového koutu. Nejen v koupelně, ale i v kuchyni nebo v obýváku Vás studená podlaha nutí nazout pantofle nebo teplé ponožky. Komfortní řešení tohoto problému představuje právě temperování podlah s pomocí elektrických topných rohoží. Hlavním smyslem temperování není dosažení komfortní teploty v místnosti, ale pouze dosažení teplé podlahy, tedy příjemné teploty povrchové krytiny.

 

Teplá podlaha - komfort nejen pro děti

Charakteristické vlastnosti temperování podlah

PLUS: Temperování Vám zajistí příjemnou teplotu povrchové krytiny.

PLUS: Instalace temperovacího systému (topné rohože, případně kabely) v 1 místnosti Vás vyjde na zlomek ceny kompletního podlahového vytápění.

PLUS: Temperování Vám nevyřeší celkové vytápění prostoru, protože jeho cílem je jen teplá podlaha. Při temperování budete potřebovat ještě další zdroj tepla (stávající radiátory, elektrické konvektory apod.). Pokud chcete vyřešit kompletní vytápění Vašeho prostoru, podívejte se na elektrické podlahové topení.

PLUS: Zpravidla se instaluje lokálně v místnostech, kde je to žádoucí (například koupelna, kuchyň nebo obývák)

PLUS: Používají se často vyšší výkony topných rohoží nebo topných kabelů, které vytvoří maximální tepelný komfort v krátkém čase.

Jaké jsou možnosti řešení elektrického temperování?

Vzorové řešení využívá v jednotlivých místnostech elektrické topné rohože (1) pro zvýšení podlahového komfortu. Jako hlavní zdroj tepla jsou využity sálavé panely (2), které zajišťují pokrytí plné tepelné ztráty domu (stejným způsobem lze využít například stávající teplovodní radiátory). Pro přípravu teplé vody je zde využito vysoce úsporné tepelné čerpadlo vzduch/voda Xiros (3).

Zaujala Vás možnost temperování? Naučte se, jak vybrat ideální topnou rohož pro temperování podlah.

 

 

Vyberte si na e-shopu:

Elektrické topné rohože

Konvektory a sálavé panely

Termostaty

Diskuze

Zajímají Vás další informace nebo zkušenosti s temperováním podlah? Zeptejte se našich odborníků v diskuzi níže, nebo nás rovnou kontaktujte.

 
Copyright 2016 - 2024 © TOPNY-KABEL.CZ