Ochrana potrubí, okapů a cest

Úvod Ochrana potrubí, okapů a cest Jak na ochranu potrubí, okapů a venkovních ploch?

Ochrana potrubí, okapů a venkovních ploch před sněhem a ledem je důležitá pro zajištění bezpečnosti a zamezení škodám, vzniklým při pádu rampouchů ze střech nebo zatékání vody pod střešní krytiny, zamrzání potrubí nebo problematickému pohybu po namrzlých vjezdech, chodnících a jiných plochách.

Jak zajistit spolehlivou ochranu před sněhem a ledem?

Základem spolehlivé a účinné ochrany potrubí, okapů nebo venkovních ploch je správně zvolený topný kabel (případně topná rohož) kombinovaný s termostatem určeným pro venkovní použití, který je doplněný vhodným vlhkostním/teplotním čidlem. Pro ochranu okapů nebo potrubí před zamrznutím se používají zpravidla silnější, odolnější topné kabely s UV ochranou. Pro zajištění odtávání sněhu a ledu z venkovních ploch jako jsou chodníky, cesty, vjezdy nebo schodiště se používají buď topné rohože s konstrukcí uzpůsobenou pro venkovní použití, případně topné kabely s vhodným výkonem.

 

Topné kabely na potrubí

Topné kabely do okapů

Topné rohože a kabely pro venkovní plochy

Diskuze

Zajímají Vás další informace nebo zkušenosti s ochranou potrubí, okapů nebo venkovních ploch? Zeptejte se našich odborníků v diskuzi níže, nebo nás rovnou kontaktujte.

 
Copyright 2016 - 2024 © TOPNY-KABEL.CZ