Rozdíl mezi podlahovým vytápěním a temperováním

Úvod Elektrické podlahové topení Temperování podlahRozdíl mezi podlahovým vytápěním a temperováním

Podlahové vytápění = Pokrytí plné tepelné ztráty

V případě elektrického podlahového vytápění jsou jediným zdrojem tepla pro celý objekt topné kabely nebo topné rohože instalované pod podlahovou krytinou. Při návrhu podlahového vytápění je potřeba vycházet z tepelné ztráty domu a výkon topných kabelů dimenzovat na tuto tepelnou ztrátu.

Elektrické podlahové vytápění je zpravidla ideálním řešením pro novostavby s nízkou tepelnou ztrátou, případně pro nasazení v rekonstruovaných, dobře zateplených objektech.

Více k elektrickému podlahovému topení

Temperování (vyhřívání) podlah = částečné vytápění

Hlavním cílem temperování podlah je zajistit komfortní teplotu povrchové krytiny. Hlavní zdroj tepla pro Váš dům bude stálet představovat jiný zdroj tepla, například klasické radiátory, elektrické konvektory nebo teplovodní podlahové topení. Topné rohože nebo kabely slouží v případně temperování především pro zajištění příjemně teplé podlahy.

Více k elektrickému temperování

Porovnání rychlosti náběhu a skladby podlahy

Porovnání rychlosti náběhu podlahového topení a temperování

V případě temperování podlahy je optimální plošný výkon vyšší, než u podlahového vytápění. Zároveň je topný prvek (nejčastěji topná rohož) instalován těsně pod podlahovou krytinu. Díky těmto vlastnostem docílíte komfortní teplé podlahy, která bude pružně reagovat na Vaše potřeby (rychlý náběh) a díky minimální míře akumulace tepla nebude zbytečně zvyšovat provozní náklady – jednoduše bude podlaha teplá pouze v okamžiku, kdy ji opravdu teplou potřebujete.

Diskuze

Zajímají Vás další informace nebo zkušenosti s temperováním či podlahovým vytápěním? Zeptejte se našich odborníků v diskuzi níže, nebo nás rovnou kontaktujte.